zdroj: sweetandsaltycz.com

Magazín Dárek

Vyrobte si levný nábytek z palet

Rate this post

Nábytek ze dřevěných palet je velice levnou a originální možností, jak si zařídit svůj byt. Palety byly původně určeny jen k přepravě zboží, ale v poslední době se staly fenoménem, ze kterého jde vyrobit téměř cokoliv.

Palety můžete koupit u mnoha teď už i českých výrobců, někde seženete chemicky ošetřené, jinde zase ošetřené jen tepelně. Pokud si s vyráběním nebudete vědět rady, můžete se přihlásit do jednoho z kurzů vyrábění, kde se dozvíte užitečné informace i rady. Velkou výhodou je jistě pořizovací cena, které je opravdu nízká a pokud přiložíte ruku k dílu, nábytek vás bude stát několikanásobně méně, než v obchodě. Za určitý čas také můžete palety výrobci vrátit, některé společnosti je od vás odkoupí. Hotová postel pro dva z palet stojí kolem 3 tisíc korun, konferenční stůl asi 1400 Kč. Pokud chcete na nábytku zanechat vlastní stopu, kupte si palety ještě nenalakované a můžete začít tvořit!

zdroj: sweetandsaltycz.com

zdroj: sweetandsaltycz.com

Navíc jdou palety i s ekologickým trendem, místo likvidace nepotřebných europalet se tedy posílají dále. Tento materiál je ale skvělý nejen pro stoly a rošty pod matrace, ale dá se z nich udělat i botník, věšák na klíče, truhlík, zahradní nábytek nebo prolézačka pro děti. Fantazii se meze nekladou, je jen na vás, jakou barvou nakonec palety natřete, jestli je nalakujete, nebo jim necháte hrubý ráz.

Použité můžete sehnat i za 100 Kč za kus, ty nové vás vyjdou do dvou set korun za kus. Nebudete potřebovat ani žádné speciální nářadí, pokud budete chtít spojit více palet k sobě, nepotřebujete ani šroubovák, prostě drží bezpečně na sobě. Další rozměr takovému nábytku můžete dát skleněnou deskou, nebo kolečky, které vám dovolí zahradní nábytek posouvat po zahradě podle potřeby.

zdroj: sweetandsaltycz.com

zdroj: sweetandsaltycz.com

zdroj: sweetandsaltycz.com

zdroj: chytre-bydleni.cz

Také jejich životnost je nadprůměrná, protože vydrží i nepřízně počasí, takže se o ně v dešti nebo větru nemusíte bát. Unesou až 2000 kg, což je na pouhé palety velice slušná nosnost.

zdroj: sweetandsaltycz.com

zdroj: sweetandsaltycz.com

Vyrobte někomu ze svých blízkých dárek z palet, natřete barvami, pokreslete obrázky. Takový dárek jistě potěší každého.

Podívejte se na video s mnoha obrázky a nechte se inspirovat…

Loading Facebook Comments ...

1 komentář

  1. Pingback: Návody na nábytek z palet. Zvládne to každý! - Dárečkovník.cz

Vyjádřete svůj názor